Servis klimatizace

Údržba klimatizace

Vnitřní jednotka

U vnitřní jednotky je potřeba uživatelská údržba v podobě kontroly vnitřních filtrů a to si zpravidla čistí uživatel sám. Pokud klimatizaci používáte pravidelně a intenzivně, tak je potřeba asi jednou měsíčně zkontrolovat a vyčistit vnitřní filtry klimatizace. Není to nijak složitý úkon a dělá si ho běžný uživatel pravidelně sám.

V případě použití nuceného odvodu kondenzátu čerpadlem je také potřeba kontrolovat čistotu v části spínacího plováku. Pokud by se v této části nahromadily nečistoty, tak by mohl plovák zůstat "viset" v poloze zapnutého čerpadla a hrozilo by reálné shoření čerpadla na kondenzát.

Při udržování vnitřní jednotky v čistotě se udržuje průtok vzduchu na optimální úrovni a tím se prodlužuje životnost klimatizace, která není zbytečně zatížená malým průtokem klimatizovaného vzduchu. Pokud je zajištěn průtok vzduchu čistou vnitřní jednotkou, tak se to samozřejmě projeví i na účinnosti klimatizace a tím také na úspoře za elektrickou energii.

Doporučujeme u vnitřní jednotky jedenkrát (v případě chlazení i topení) i třeba dvakrát za rok kontrolu a vyčištění odbornou firmou.

mceclip0-30

mceclip1-3

 

Venkovní jednotka

Je potřeba kontrolovat také čistotu venkovní jednotky, která může být zanesena padajícím listím, prachem, pavučinami a jinými nečistotami. V případě zanesení venkovní jednotky nedoporučujeme laické čištění z důvodu bezpečnosti a je lepší tuto vyčištění svěřit odborné firmě.