Servis klimatizace

Údržba klimatizace

Vnitřní jednotka

U vnitřní jednotky je potřeba uživatelská údržba v podobě kontroly vnitřních filtrů a to si zpravidla čistí uživatel sám. Pokud klimatizaci používáte pravidelně a intenzivně, tak je potřeba asi jednou měsíčně zkontrolovat a vyčistit vnitřní filtry klimatizace. Není to nijak složitý úkon a dělá si ho běžný uživatel pravidelně sám.

V případě použití nuceného odvodu kondenzátu čerpadlem je také potřeba kontrolovat čistotu v části spínacího plováku. Pokud by se v této části nahromadily nečistoty, tak by mohl plovák zůstat "viset" v poloze zapnutého čerpadla a hrozilo by reálné shoření čerpadla na kondenzát.

Při udržování vnitřní jednotky v čistotě se udržuje průtok vzduchu na optimální úrovni a tím se prodlužuje životnost klimatizace, která není zbytečně zatížená malým průtokem klimatizovaného vzduchu. Pokud je zajištěn průtok vzduchu čistou vnitřní jednotkou, tak se to samozřejmě projeví i na účinnosti klimatizace a tím také na úspoře za elektrickou energii.

Doporučujeme u vnitřní jednotky jedenkrát (v případě chlazení i topení) i třeba dvakrát za rok kontrolu a vyčištění odbornou firmou.

mceclip0-30

mceclip1-3

 

Venkovní jednotka

Je potřeba kontrolovat také čistotu venkovní jednotky, která může být zanesena padajícím listím, prachem, pavučinami a jinými nečistotami. V případě zanesení venkovní jednotky nedoporučujeme laické čištění z důvodu bezpečnosti a je lepší tuto vyčištění svěřit odborné firmě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení